Skip to main content
Arrow Electronics, Inc.
Adults reviewing documents overhead
Artykuł

Zmagania z niedoborem specjalistów IT

07/11/2022 | Kristin D. Russell

Zaawansowane umiejętności techniczne są niezbędne, aby umożliwić Twojej firmie osiągnięcie celów rozwojowych. Według IDC, zatrudnienie w branży IT będzie rosło szybciej niż ogólne zatrudnienie do 2025 roku, co sprawia, że pozyskiwanie specjalistów jest kluczowym wyzwaniem dla większości organizacji. Już przed pandemią istniało duże zapotrzebowanie na kompetencje techniczne, a wraz z upływem czasu potrzeba ta nasila się jeszcze bardziej.

Kilka powodów, dla których o specjalistów IT jest tak trudno:

 • Praca w trybie zdalnym stała się powszechna, przez co wzrósł popyt na specjalistów technicznych, którzy mogą zapewnić ciągłe, niezawodne i bezpieczne usługi technologii zdalnej.
 • Umiejętności techniczne są powszechnie potrzebne — niezależnie od segmentu branży lub wielkości firmy. Firmy starają się znaleźć i pozyskać specjalistów technicznych, nie tylko w swoich branżach. Wszyscy, od dużych przedsiębiorstw po małe i średnie firmy, rywalizują o tę samą pulę specjalistów.
 • Konkurencja jest zacięta. Organizacje, które oferują najbardziej atrakcyjne wynagrodzenie lub korzyści, mają szansę przyciągnąć najlepszych kandydatów.

5 sposobów jak Arrow może pomóc w przypadku niedoboru specjalistów IT

Nierównowaga pomiędzy podażą a popytem technologicznym nie zniknie w najbliższym czasie, ale jako dystrybutor z branży IT, firma Arrow Electronics oferuje szereg usług i rozwiązań, które pomogą Ci poradzić sobie z luką w umiejętnościach, przy braku dostępności wykwalifikowanych pracowników lub budżetu. Przyjrzyjmy się kilku, kreatywnym sposobom, w ramach których możemy pomóc.

 1. Wykorzystanie naszego Zespołu Technicznego
  Inżynierowie ds. sprzedaży to eksperci techniczni, którzy rozumieją tajniki technologii dostawców i mogą rekomendować przemyślane i kompleksowe rozwiązania odpowiednie dla Twoich klientów. Zespół inżynierów Arrow jest ściśle dostosowany do technologii i poszczególnych rozwiązań dostawcy, które uzupełniają te technologie. Oferujemy szkolenia i wsparcie, generowanie potencjalnych projektów oraz działania mające na celu wsparcie sprzedaży w zakresie nowoczesnych centrów danych, obliczeń brzegowych, rozwiązań chmurowych, bezpieczeństwa, pracy w sieci, analityki danych i nie tylko. Poznaj szczegóły działania produktów i technologii i spraw, aby Twoi pracownicy byli pewni siebie, skuteczni i doceniani przez Twoich klientów.

 2. Uzyskanie dostępu do Solutions Labs
  Arrow oferuje zarówno fizyczne, jak i wirtualne laboratoria rozwiązań, pozwalające zdobyć praktyczne doświadczenie w zakresie produktów różnych dostawców i zyskać większą pewność siebie na polu sprzedaży. Ty i Twój zespół możecie testować, sprawdzać i integrować nowe produkty i rozwiązania w symulowanym środowisku rzeczywistym. Pomagamy również zdobyć umiejętności techniczne, które pozwolą na przygotowanie się do uzyskania certyfikatów dostawcy. Laboratorium rozwiązań Arrow to kolejny świetny sposób wspierania Twoich pracowników i poszerzania ich umiejętności.

 3. Podnoszenie kwalifikacji dzięki spersonalizowanym szkoleniom
  IT stale się rozwija, a nieustanne zdobywanie wiedzy jest niezbędne, aby utrzymać ciągłość. Zapewnianie szkoleń pracownikom jest korzystne dla obu stron. Pracownicy mają możliwość zdobycia nowych umiejętności, a Ty jednocześnie pomagasz im podnieść kwalifikacje i ograniczyć odejścia z pracy. Arrow oferuje szkolenia techniczne w zakresie IT i przygotowanie do uzyskania certyfikatów autoryzowanych przez dostawców. Jesteśmy w stanie dostosować nasze szkolenia do potrzeb klienta i zapewnić Twojemu zespołowi dostęp do wysoce cenionych umiejętności technicznych.

 4. Automatyzacja, aby osiągnąć lepsze wyniki przy obecnym stanie zatrudnienia
  Automatyzacja pozwala pracownikom na uniknięcie obowiązków związanych z ręcznym wykonywaniem zadań i skupienie się na bardziej strategicznych, innowacyjnych projektach, które wymagają większej wiedzy technicznej. Oferta firmy Arrow zwiększa wydajność operacyjną poprzez automatyzację czasochłonnych, ręcznych zadań i w ten sposób umożliwiając specjalistom IT pracować nad ambitnymi i ekscytującymi inicjatywami, zamiast poświęcać uwagę mniej satysfakcjonującym projektom.

 5. Korzystanie z outsourcingu usług w celu zwiększenia wydajności
  Przenieś część swoich zadań, aby skoncentrować się na głównych celach Twojej firmy. Arrow oferuje szereg usług — takich jak usługi zarządzane, usługi archiwizacji, usługi wsparcia i dostawy globalne — które uwolnią Twój czas oraz pozwolą skupić się na wspieraniu klientów.

Najlepszym sposobem na skorzystanie z proponowanych możliwości jest wsparcie ze strony dedykowanego przedstawiciela Arrow. Wszyscy partnerzy biznesowi Arrow mają przydzielonych opiekunów handlowych, którzy są gotowi udzielić wsparcia w procesie wykorzystania dostępnych zasobów Arrow w zakresie Twoich potrzeb:

 • Sprzedawaj więcej i szybciej
 • Rozszerz swoją ofertę o dodatkowe produkty, technologie i rozwiązania
 • Buduj relacje z dostawcami i partnerami proponującymi komplementarne rozwiązania
 • Wykorzystuj zasoby specjalistów technicznych i produktowych w obrębie Arrow i naszych dostawców

Od wsparcia sprzedaży po przygotowanie do uzyskania certyfikatów dostawców, zespół Arrow zapewni zasoby, które pozwolą na osiągnięcie szybkiej sprzedaży i zwiększenie wydajności bez konieczności rozbudowy zespołu.

Jeśli musisz przekierować środki inwestycyjne, aby uzupełnić liczbę swoich pracowników lub jeśli po prostu próbujesz przyspieszyć rozwój bez rozszerzania zespołu, istnieje wiele sposobów, w których Arrow może pomóc. Z przyjemnością będziemy wspierać naszych partnerów w procesie pozyskiwania wykwalifikowanych pracowników.

Skontaktuj się ze swoim przedstawicielem handlowym lub skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej.

Stylized aerial view of an overpass at night

Rozwijaj swój biznes z Arrow

W jaki sposób Arrow może pomóc w prowadzeniu biznesu?

Czytaj więcej
Zostań partnerem kanału
Kontakt