Skip to main content
Arrow Electronics, Inc.
Fashionable woman working at home
Artykuł

XaaS: Teraźniejszość i przyszłość konsumpcji technologii

16/03/2023 | Kristin D. Russell

Rynek usług stale się rozwija - wykorzystaj potencjał Arrow Electronics

Technologia jest coraz częściej nabywana w modelu as-a-service, czyli w formie subskrypcji. Obecnie wszystko jest sprzedawane i dostarczane jako usługa. Globalny rynek typu „wszystko jako usługa” (XaaS) jest bardzo duży – jego wartość to 904 miliardy dolarów.1 Firma IDC przeprowadziła ankietę wśród ponad 1000 decydentów IT na całym świecie i odnotowała, że 77% z nich zgadza się, że przejście do zakupów infrastruktury cyfrowej jako usługi, w tym modeli konsumpcji i zdalnego wsparcia, jest krytycznym elementem ich przyszłej strategii.2 Przy CAGR na poziomie 22%, przewidywanym do 2027 roku,XaaS rozwija się szybciej niż cały rynek technologiczny i w najbliższym czasie nie straci tempa.  

Gospodarka cyfrowa oparta na usługach już od kilku lat jest przedmiotem zainteresowania i dyskusji w Arrow Electronics. Wiemy, że jest to coś więcej niż tylko trend i chętnie pomożemy Ci wykorzystać możliwości, jakie zapewnia XaaS. 

XaaS gwarantuje nieskończony potencjał, ale nie jest pozbawiony złożoności 

Struktura pay-as-you-go czyni XaaS atrakcyjnym modelem z kilku istotnych powodów: 

  • Comiesięczne, powtarzające się płatności mogą zwiększyć marżę i poprawić przepływy gotówkowe. 
  • Rozwiązanie można skalować i dostosowywać do potrzeb rynku, jednocześnie wyróżniając się na tle konkurencji. 
  • Klienci będą mogli cieszyć się przewidywalnością kosztów i korzyściami podatkowymi związanymi z XaaS. Ci, którzy chcą zamienić wydatki kapitałowe na bieżące koszty operacyjne, mogą skorzystać z ofert leasingowych. 
  • Usługa XaaS pozwala również zapewnić klientom dostęp do najnowszych technologii.

Wszystkie wskaźniki wskazują na szybki potencjał wzrostu w tym modelu, nawet w niepewnych warunkach rynkowych. Mechanika wykonania tego ruchu może szybko stać się jednak skomplikowana.  

Zarządzanie chmurą, nadużywanie subskrypcji, brak wsparcia lub umiejętności technicznych to wyzwania, z którymi borykają się klienci, poruszając się po zawiłościach chmury i XaaS. Jako zaufany doradca, do którego klienci zwracają się po fachową wiedzę na temat chmury, musisz stawić czoła tym wyzwaniom, dodatkowo spotęgowanym przez inne czynniki, takie jak działania związane z uzgadnianiem rozliczeń, integracje ERP, skomplikowane zamawianie i dostarczanie, różnorodne procesy operacyjne oraz narzędzia customer self-service oraz działania związane z raportowaniem i wejściem na rynek. 

Zadbaj o to, aby zarządzanie firmą w modelu biznesowym XaaS odbywało się płynnie

Doskonale rozumiemy, iż wzrasta zapotrzebowanie na elastyczną konsumpcję, jaką zapewnia XaaS. Ale biznes typu „as-a-service” to więcej niż tylko kliknięcia „kup” i perspektywa kolejnego odnowienia. Wymaga to ciągłego zarządzania usługą subskrypcyjną. Jako czołowy dystrybutor „everything as a service”, jesteśmy, aby pomagać w rozwiązywaniu problemów związanych ze zmianą modelu, aby możliwe było płynne przejście do kolejnego etapu i osiągnięcie sukcesu.

Wszystko zaczyna się od platformy 

Chcąc prawdziwie wyróżniać się na rynku usług, należy skupić się na zarządzaniu subskrypcją. Aby pomóc ci to osiągnąć, stworzyliśmy ArrowSphere - jedną z najbardziej kompleksowych platform chmurowych do nabywania, sprzedawania i zarządzania rozwiązaniami XaaS.

ArrowSphere gwarantuje naszym partnerom handlowym wyjątkowe możliwości związane z zarządzaniem wszystkimi subskrypcjami klientów w zakresie oprogramowania i technologii XaaS. Subskrypcjami można zarządzać przez cały cykl życia każdego produktu. Upraszczając: ArrowSphere pozwala na usprawnienie operacji, zwiększenie wydajności i skalowanie biznesu. Dzięki ArrowSphere, wielu klientów rozwija swoją działalność, a nasza firma, zdając sobie sprawę iż XaaS jest teraźniejszością i przyszłością, z dumą udostępnia Państwu platformę, jako prosty sposób na osiągniecie sukcesu.

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej.

Sources

1,3IDC, Worldwide Whole Cloud Forecast, 2022–2026: The Next Stage of the Shift to a Cloud-Centric Technology Industry, Doc #US49857122, Dec 2022

2IDC, FutureScape: Worldwide Future of Digital Infrastructure 2023 Predictions, Doc #US48376222, June 2022

Zostań Partnerem
Zostań partnerem