TRS16N65FBS1Q|TOSHIBA|simage
TRS16N65FBS1Q|TOSHIBA|limage
整流器
TRS16N65FB,S1Q
Diode Schottky SiC 650V 16A 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
Toshiba
データシート
製品技術仕様
  • EU RoHS
    Compliant
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Part Status
    Active
  • HTS
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Type
    Schottky Diode
  • Material
    SiC
  • Configuration
    Dual Common Cathode
  • Peak Reverse Repetitive Voltage (V)
    650
  • Maximum Continuous Forward Current (A)
  • Peak Non-Repetitive Forward Surge Current (A)
  • Maximum Forward Voltage (V)
    1.6@8A