LXV200024SW|EXCELSYS|simage
LXV200024SW|EXCELSYS|limage
LED Power Supplies
LXV200-024SW
AC/DC LED Power Supply 200W Single
Excelsys / Advanced Energy
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Part Status
    Obsolete
  • HTS
    COMPONENTS
  • Automotive
    Unknown
  • PPAP
    Unknown
  • Type
    Constant Voltage
  • Input/Output Type
    AC/DC
  • Number of Outputs
    1
  • Output Voltage Range (VDC)
    24(Typ)
  • Maximum Output Current (mA)
    8330
  • Output Power (W)
    200
  • Input Voltage Range
    90VAC to 305VAC