UMK107BJ474KAHT|TAIYO|simage
UMK107BJ474KAHT|TAIYO|limage
Capacitor Ceramic Multilayer
UMK107BJ474KAHT
Cap Ceramic 0.47uF 50V X5R 10% Pad SMD 0603 85°C Low ESR Automotive AEC-Q200 T/R
TAIYO YUDEN
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • HTS
    COMPONENTS
  • Automotive
    Yes
  • PPAP
    Unknown
  • Capacitance Value
    0.47uF
  • Tolerance
    10%
  • Voltage
    50VDC