ULN2003APWR|TI|simage
ULN2003APWR|TI|limage
Darlington BJT
ULN2003APWR
Trans Darlington NPN 50V 0.5A 16-Pin TSSOP T/R
  • HTS
  • SVHC
    Yes
    1.3@350uA@200mA|1.6@500uA@350mA|1.1@250uA@100mA