ULN2003AID|TI|simage
ULN2003AID|TI|limage
Darlington BJT
ULN2003AID
Trans Darlington NPN 50V 0.5A 16-Pin SOIC Tube
    Compliant
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Part Status
    Obsolete
  • HTS
    ULN2003AID
    1.1@250uA@100mA|1.3@350uA@200mA|1.6@500uA@350mA