UKL1V101MPDANA|NICHICON|simage
UKL1V101MPDANA|NICHICON|limage
Capacitor Aluminum Electrolytic
UKL1V101MPDANA
Cap Aluminum Lytic 100uF 35V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 0.3A 1000h 105°C
Nichicon
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Part Status
    NRND
  • HTS
  • SVHC
    Yes
  • SVHC Exceeds Threshold
    Yes
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Type
    Electrolytic
  • Capacitance Value
    100uF
  • Tolerance
    20%
  • Voltage
    35VDC