UHD1E102MHD|NICHICON|simage
UHD1E102MHD|NICHICON|limage
Capacitor Aluminum Electrolytic
UHD1E102MHD
Cap Aluminum Lytic 1000uF 25V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 2.36A 5000h 105°C Bulk
  • Capacitance Value
    1000uF
  • Tolerance
    20%
  • Voltage
    25VDC
  • Maximum Impedance (Ohm)
    0.021@20°C@100kHz|0.053@-10°C@100kHz