UHD1A332MHD|NICHICON|limage
UHD1A332MHD|NICHICON|simage
Capacitor Aluminum Electrolytic
UHD1A332MHD
Cap Aluminum Lytic 3300uF 10V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 2.77A 5000h 105°C Bulk
  • Capacitance Value
    3300uF
  • Tolerance
    20%
  • Voltage
    10VDC
  • Maximum Impedance (Ohm)
    0.018@20°C@100kHz|0.045@-10°C@100kHz