TNPW06032K74BEEA|VISHAY|simage
TNPW06032K74BEEA|VISHAY|limage
Resistor Fixed Single-Surface Mount
TNPW06032K74BEEA
Res Thin Film 0603 2.74K Ohm 0.1% 0.11W ±25ppm/°C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive Medical
Vishay
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • HTS
    COMPONENTS
  • Automotive
    Yes
  • PPAP
    Yes
  • Resistance Value (Ohm)
    2.74K
  • Tolerance
    0.1%