TNPW060316K5BEEN|VISHAY|simage
TNPW060316K5BEEN|VISHAY|limage
Resistor Fixed Single-Surface Mount
TNPW060316K5BEEN
Res Thin Film 0603 16.5K Ohm 0.1% 0.11W ±25ppm/°C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Medical Automotive AEC-Q200
Vishay
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • Automotive
    Yes
  • PPAP
    Unknown
  • Resistance Value (Ohm)
    16.5K
  • Tolerance
    0.1%