TCH35P3R30JE|OHMITE|simage
TCH35P3R30JE|OHMITE|limage
Resistor Fixed Single-Through Hole
TCH35P3R30JE
Res Thick Film 3.3 Ohm 5% 35W ±100ppm/°C Molded TO-220 RDL
Ohmite
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Resistance Value (Ohm)
    3.3
  • Tolerance
    5%