T3AFG200|LECROY|simage
T3AFG200|LECROY|limage
Signal Generators
T3AFG200
200 MHz, 2.4 GS/s, 20 Mpts, 2 Ch, 20 Vpp Function/Arbitrary Waveform Generator
Teledyne LeCroy
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Supplier Unconfirmed
  • Part Status
    Active
  • HTS
    EA
  • Automotive
    Unknown
  • PPAP
    Unknown
  • Style
    Bench
  • Display Type
    TFT LCD
  • Modulation Type
    AM/ASK/FM/FSK/PM/PSK/PWM
  • Signal Types
    Arb|Noise|Pulse|Ramp|Sine|Square
  • Frequency Range
    100MHz to 6GHz
  • Interface Type
    USB
  • Minimum Operating Supply Voltage
    100VAC
  • Maximum Operating Supply Voltage
    240VAC