SRR1280471K|BOURNS|simage
SRR1280471K|BOURNS|limage
Inductor Surface Mount
SRR1280-471K
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.9A 0.88Ohm DCR T/R
  • Inductance (H)
    470u
  • Inductance Decrease Percentage @ Isat (%)
  • Tolerance
    10%