SRR12082R5ML|BOURNS|limage
SRR12082R5ML|BOURNS|simage
Inductor Surface Mount
SRR1208-2R5ML
Inductor Power Shielded Wirewound 2.5uH 20% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 7.5A 0.011Ohm DCR T/R
  • Inductance (H)
    2.5u
  • Inductance Decrease Percentage @ Isat (%)
  • Tolerance
    20%