SRP1770CC330M|BOURNS|simage
SRP1770CC330M|BOURNS|limage
Inductor Surface Mount
SRP1770CC-330M
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 10.7A 0.042Ohm DCR T/R
Bourns
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Type
    Power
  • Technology
    Wirewound
  • Protection Style
    Shielded
  • Core Material
    Carbonyl Powder
  • Inductance (H)
    33u
  • Inductance Decrease Percentage @ Isat (%)
  • Tolerance
    20%