SMM02070C5602FBP00|VISHAY|simage
SMM02070C5602FBP00|VISHAY|limage
Resistor Fixed Single-Surface Mount
SMM02070C5602FBP00
Res Thin Film 0207(2309) 56K Ohm 1% 0.4W ±50ppm/°C Sulfur Resistant Melf Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Vishay
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • HTS
    EA
  • Automotive
    Yes
  • PPAP
    Unknown
  • Resistance Value (Ohm)
    56K
  • Tolerance
    1%