SMK316B7682KFHT|TAIYO|simage
SMK316B7682KFHT|TAIYO|limage
Reduced Price
Capacitor Ceramic Multilayer
SMK316B7682KFHT
Cap Ceramic 0.0068uF 630V X7R 10% Pad SMD 1206 125°C Low ESR Automotive AEC-Q200 T/R
TAIYO YUDEN
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • HTS
    COMPONENTS
  • Automotive
    Yes
  • PPAP
    Unknown
  • Capacitance Value
    0.0068uF
  • Tolerance
    10%
  • Voltage
    630VDC