SMCC100K02|FASTRON|limage
SMCC100K02|FASTRON|simage
Inductor Leaded
SMCC-100K-02
Choke Molded Wirewound 10uH 10% 1MHz 65Q-Factor Ferrite 0.68A 0.49Ohm DCR AXL Ammo
FASTRON
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Type
    Choke
  • Technology
    Wirewound
  • Protection Style
    Molded
  • Core Material
    Ferrite
  • Inductance (H)
    10u
  • Tolerance
    10%