SFR16S0001022FR500|VISHAY|simage
SFR16S0001022FR500|VISHAY|limage
Resistor Fixed Single-Through Hole
SFR16S0001022FR500
Res Metal Film 10.2K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Conformal Coated AXL T/R
Vishay
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Part Status
    Obsolete
  • HTS
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Resistance Value (Ohm)
    10.2K
  • Tolerance
    1%