SDR66031R5M|BOURNS|simage
SDR66031R5M|BOURNS|limage
Inductor Surface Mount
SDR6603-1R5M
Inductor Power Unshielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz 19Q-Factor Ferrite 2.8A 0.05Ohm DCR T/R
Bourns
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Type
    Power
  • Technology
    Wirewound
  • Protection Style
    Unshielded
  • Core Material
    Ferrite
  • Inductance (H)
    1.5u
  • Tolerance
    20%