SCRH125102|SGNLTRNF|simage
SCRH125102|SGNLTRNF|originalImage
Inductor Surface Mount
SCRH125-102
Inductor Power Shielded Wirewound 1000uH 20% 1KHz 0.53A 1.53Ohm DCR T/R
Signal Transformer
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Type
    Power
  • Technology
    Wirewound
  • Protection Style
    Shielded
  • Inductance (H)
    1000u
  • Tolerance
    20%