SCE048LD3VC2F|MALLORY|simage
SCE048LD3VC2F|MALLORY|limage
Audio Indicators and Alerts
SCE048LD3VC2F
Audio 28VDC 48VDC 40mA 65dB Panel Mount Quick Connect Bulk
Mallory Sonalert Products
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant with Exemption
  • Automotive
    Unknown
  • PPAP
    Unknown
  • Maximum Resonant Frequency (Hz)
    3000(Typ)
  • Minimum Sound Pressure (dBA)
    65dB
  • Tone Mode
    Fast Pulse
  • Minimum Operating Supply Voltage
    28VDC
  • Maximum Operating Supply Voltage
    48VDC