RT0805BRD07402RL|YAGEO|simage
RT0805BRD07402RL|YAGEO|limage
Resistor Fixed Single-Surface Mount
RT0805BRD07402RL
Res Thin Film 0805 402 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/°C Pad SMD T/R
YAGEO
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant with Exemption
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Resistance Value (Ohm)
    402
  • Tolerance
    0.1%