RT0603BRD076K8L|YAGEO|limage
RT0603BRD076K8L|YAGEO|simage
Resistor Fixed Single-Surface Mount
RT0603BRD076K8L
Res Thin Film 0603 6.8K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/°C Pad SMD T/R
YAGEO
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant with Exemption
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Resistance Value (Ohm)
    6.8K
  • Tolerance
    0.1%