RT0402BRD072K21L|YAGEO|simage
RT0402BRD072K21L|YAGEO|limage
Resistor Fixed Single-Surface Mount
RT0402BRD072K21L
Res Thin Film 0402 2.21K Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/°C Pad SMD T/R
YAGEO
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant with Exemption
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Resistance Value (Ohm)
    2.21K
  • Tolerance
    0.1%