RSPF3JT82R0|SEI|simage
RSPF3JT82R0|SEI|limage
Resistor Fixed Single-Through Hole
RSPF3JT82R0
Res Metal Oxide Film 82 Ohm 5% 3W -200ppm/°C to 350ppm/°C AXL T/R
Stackpole Electronics, Inc
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Resistance Value (Ohm)
    82
  • Tolerance
    5%