RSF200JB7356R|YAGEO|limage
RSF200JB7356R|YAGEO|simage
Resistor Fixed Single-Through Hole
RSF200JB-73-56R
Res Metal Oxide Film 56 Ohm 5% 2W ±300ppm/°C AXL Bulk
YAGEO
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Resistance Value (Ohm)
    56
  • Tolerance
    5%