RR0510R510D|SSM|simage
RR0510R510D|SSM|originalImage
Resistor Fixed Single-Surface Mount
RR0510R-510-D
Res Thin Film 0402 51 Ohm 0.5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
SUSUMU CO.,LTD
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Part Status
    NRND
  • HTS
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Resistance Value (Ohm)
    51
  • Tolerance
    0.5%