RNCS0603BKE10K0|SEI|simage
RNCS0603BKE10K0|SEI|limage
Resistor Fixed Single-Surface Mount
RNCS0603BKE10K0
Res Thin Film 0603 10K Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Stackpole Electronics, Inc
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • HTS
    COMPONENTS
  • Automotive
    Yes
  • PPAP
    Unknown
  • Resistance Value (Ohm)
    10K
  • Tolerance
    0.1%