RN55E5621BRE6|VISHAY|simage
RN55E5621BRE6|VISHAY|limage
Resistor Fixed Single-Through Hole
RN55E5621BRE6
Res Metal Film 5.62K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/°C Epoxy AXL T/R
Vishay
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Not Compliant
  • HTS
  • SVHC
    Yes
  • SVHC Exceeds Threshold
    Yes
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Resistance Value (Ohm)
    5.62K
  • Tolerance
    0.1%