RMEF2512FT10R0|SEI|simage
RMEF2512FT10R0|SEI|limage
Resistor Fixed Single-Surface Mount
RMEF2512FT10R0
Res Thick Film 2512 10 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Stackpole Electronics, Inc
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • Automotive
    Yes
  • PPAP
    Unknown
  • Resistance Value (Ohm)
    10
  • Tolerance
    1%