RMCF1210JT68K0|SEI|simage
RMCF1210JT68K0|SEI|limage
Resistor Fixed Single-Surface Mount
RMCF1210JT68K0
Res Thick Film 1210 68K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Stackpole Electronics, Inc
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant with Exemption
  • Automotive
    Yes
  • PPAP
    Yes
  • Resistance Value (Ohm)
    68K
  • Tolerance
    5%