RK73B1JTTD475J|KOA|limage
RK73B1JTTD475J|KOA|simage
Resistor Fixed Single-Surface Mount
RK73B1JTTD475J
Res Thick Film 0603 4.7M Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
KOA
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant with Exemption
  • HTS
    COMPONENTS
  • Automotive
    Yes
  • PPAP
    Unknown
  • Resistance Value (Ohm)
    4.7M
  • Tolerance
    5%