REF35125QDBVR|TI|simage
REF35125QDBVR|TI|originalImage
Voltage References
REF35125QDBVR
V-Ref Fixed 1.25V 10mA 6-Pin SOT-23 T/R
Texas Instruments
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Output Type
    Fixed
  • Topology
    Series
  • Initial Accuracy
    0.05%
  • Maximum Temperature Coefficient
    12ppm/°C
  • Load Regulation
    40ppm/mA(Typ)
  • Line Regulation
    40ppm/V(Typ)