RDE5C2A330J0P1H03B|MURATA|simage
RDE5C2A330J0P1H03B|MURATA|limage
Capacitor Ceramic Multilayer
RDE5C2A330J0P1H03B
Cap Ceramic 33pF 100V C0G 5% Radial 2.5mm 125°C Bulk
Murata Manufacturing
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • Automotive
    Yes
  • PPAP
    Unknown
  • Capacitance Value
    33pF
  • Tolerance
    5%
  • Voltage
    100VDC