RC1206JR135K6L|YAGEO|limage
RC1206JR135K6L|YAGEO|simage
Resistor Fixed Single-Surface Mount
RC1206JR-135K6L
Res Thick Film 1206 5.6K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
  • Resistance Value (Ohm)
    5.6K
  • Tolerance
    5%