RC1206FR07549KL|YAGEO|limage
RC1206FR07549KL|YAGEO|simage
Resistor Fixed Single-Surface Mount
RC1206FR-07549KL
Res Thick Film 1206 549K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
  • Resistance Value (Ohm)
    549K
  • Tolerance
    1%