RC1206FR0710KL|YAGEO|simage
RC1206FR0710KL|YAGEO|limage
Resistor Fixed Single-Surface Mount
RC1206FR-0710KL
Res Thick Film 1206 10K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
YAGEO
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant with Exemption
  • HTS
    COMPONENTS
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Resistance Value (Ohm)
    10K
  • Tolerance
    1%