RC0805FR07825KL|YAGEO|simage
RC0805FR07825KL|YAGEO|limage
Resistor Fixed Single-Surface Mount
RC0805FR-07825KL
Res Thick Film 0805 825K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
  • Resistance Value (Ohm)
    825K
  • Tolerance
    1%