RC0805FR074K7L|YAGEO|limage
RC0805FR074K7L|YAGEO|simage
Resistor Fixed Single-Surface Mount
RC0805FR-074K7L
Res Thick Film 0805 4.7K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
    Compliant with Exemption
  • HTS
    COMPONENTS
  • Resistance Value (Ohm)
    4.7K
  • Tolerance
    1%