RC0603FR131K5L|YAGEO|limage
RC0603FR131K5L|YAGEO|simage
Resistor Fixed Single-Surface Mount
RC0603FR-131K5L
Res Thick Film 0603 1.5K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
Product Technical Specifications
  • RoHS (Union Européenne)
    Compliant with Exemption
  • ECCN (États-Unis)
    EAR99
  • Statut de pièce
    Active
  • Code HTS
    No
  • Valeur de résistance (Ohm)
    1.5K
  • Tolérance
    1%