RC0402FR0780R6L|YAGEO|limage
RC0402FR0780R6L|YAGEO|simage
Resistor Fixed Single-Surface Mount
RC0402FR-0780R6L
Res Thick Film 0402 80.6 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
    Compliant with Exemption
  • HTS
    COMPONENTS
  • Resistance Value (Ohm)
    80.6
  • Tolerance
    1%