RC0402FR0752K3L|YAGEO|simage
RC0402FR0752K3L|YAGEO|limage
Resistor Fixed Single-Surface Mount
RC0402FR-0752K3L
Res Thick Film 0402 52.3K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
    Compliant with Exemption
  • HTS
    COMPONENTS
  • Resistance Value (Ohm)
    52.3K
  • Tolerance
    1%