RC0402FR07402KL|YAGEO|limage
RC0402FR07402KL|YAGEO|simage
Resistor Fixed Single-Surface Mount
RC0402FR-07402KL
Res Thick Film 0402 402K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
  • Resistance Value (Ohm)
    402K
  • Tolerance
    1%