RC0201JR075K6L|YAGEO|simage
RC0201JR075K6L|YAGEO|limage
Resistor Fixed Single-Surface Mount
RC0201JR-075K6L
Res Thick Film 0201 5.6K Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/°C Pad SMD T/R
  • Resistance Value (Ohm)
    5.6K
  • Tolerance
    5%