RC0201FR07249KL|YAGEO|simage
RC0201FR07249KL|YAGEO|limage
Resistor Fixed Single-Surface Mount
RC0201FR-07249KL
Res Thick Film 0201 249K Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/°C Pad SMD T/R
YAGEO
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant with Exemption
  • Automotive
    No
  • PPAP
    No
  • Resistance Value (Ohm)
    249K
  • Tolerance
    1%