PTD9022015KA104|BOURNS|simage
PTD9022015KA104|BOURNS|limage
Resistor Trimmers, Potentiometers and Rheostats
PTD902-2015K-A104
Res Carbon Film POT 100K Ohm 20% 0.025W 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (24.65 X 9.5 X 11.3mm) Pin Panel Mount/Through Hole
Bourns
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • Automotive
    Yes
  • PPAP
    Unknown
  • Type
    Potentiometer
  • Resistance Value (Ohm)
    100K
  • Tolerance
    20%