PR01000101501JR500|VISHAY|limage
PR01000101501JR500|VISHAY|simage
Resistor Fixed Single-Through Hole
PR01000101501JR500
Res Metal Film 1.5K Ohm 5% 1W ±250ppm/°C Conformal Coated AXL T/R Automotive AEC-Q200
Vishay
Datasheets
Product Technical Specifications
  • EU RoHS
    Compliant
  • Automotive
    Yes
  • PPAP
    Unknown
  • Resistance Value (Ohm)
    1.5K
  • Tolerance
    5%